Blog

Kopytka dyniowe

Nowości w ofercie Lecha

Kopytka dyniowe i Kresowiak z królikiem

Jesień to zawsze świetny czas na testowanie nowości. W tym roku do oferty Lecha wprowadzamy dwie niebanalne pozycje, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej!

Kolorowe i zdrowe kopytka dyniowe

Pierwsza wiąże się z sezonem, w jaki właśnie wkroczyliśmy. Na polach złocą się jeszcze pięknie wielkie dyniowe kule, my zaś proponujemy, by to zdrowe i pożywne warzywo zagościło także na jesiennych stołach naszych klientów. Dyniowe kopytka zachwycą nie tylko pięknym energetycznym kolorem. Pomarańczowy miąższ nadaje kopytkom wyjątkowy smak.

Skład dania jest bardzo prosty, poza dynią zawiera jeszcze tylko jaja, mąkę pszenną, olej rzepakowy i wodę.

Pomarańczowe warzywo święci od niedawna w Polsce triumfy i jest kulinarnym odkryciem ostatnich lat. Zasłużenie! Swój nasycony kolor zawdzięcza beta-karotenowi, który ma właściwości lecznicze, m.in. zapobiega rozwojowi chorób nowotworowych, obniża poziom złego cholesterolu, dlatego jego spożycie zalecane jest osobom z miażdżycą. Pomaga też w zachowaniu dobrego wzroku. Dynia jest niskokaloryczna (100 gramów to tylko 26 kcal). Bez obaw mogą ją jeść także osoby na diecie odchudzającej. Tym bardziej, że dynia ma też działanie odkwaszające organizm. Informacje na temat jej szczególnych właściwości, opisali opierając się na dostępnych badaniach, naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w artykule „Dynia zdrowa, ale zapomniana”. http://www.czytelniamedyczna.pl/5505,dynia-zdrowa-ale-zapomniana.html

Kopytka dyniowe z Lecha zawierają wszystkie wymienione wyżej zalety tego warzywa, ponieważ nie traci ona swych właściwości podczas obróbki termicznej. Jest to produkt wegetariański i mimo dodatku mąki oszczędny w kalorie. 100 gramów kopytek to 200 kcal. Pakowane są w 375 gramowe porcje. Jak wszystkie nasze dania obiadowe, są bardzo proste w przyrządzeniu. Można je obgotować w osolonej wodzie albo podsmażyć na patelni. Zalecamy, by dyniowe kopytka podać z sosem: grzybowym lub warzywnym. Ze względu na smak i kolor nie oprą się im nawet dzieci niejadki.

 

kresowiak z królikiemKresowiak tym razem z królikiem

Kresowiak z królikiem to kolejna nasza propozycja, która ma trochę urozmaicić ofertę  mięsnych potraw. Kresowiak to jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej kupowanych produktów, słynący z dobrej jakości. Jest to kiełbaska, z wyglądu przypominająca parówkę, ale o bardzo wartościowym składzie.

Do tej pory wypuściliśmy na rynek kresowiaki z wieprzowiny oraz dodatkiem indyka i jagnięciny. Teraz postanowiliśmy zrobić wersję z królikiem, którego mięso jest wyjątkowo zdrowe. Zalecane jest w szczególności dla dzieci, ponieważ jest lekkostrawne, zawiera dużo witamin (głównie z grupy B) i ma wysoką wartość energetyczną. Charakteryzuje się łagodnym smakiem, który polubią nawet niejadki.

Kto więc chce, by na jego stole nie wiało nudą i lubi odkrywać nowe smaki, niech skosztuje naszych dyniowych kopytek i kresowiaka z królikiem. Czekamy na Państwa opinie.