Blog

Prawosławna Wigilia z Lechem

Podlasie i Białystok, skąd wywodzi się Lech Staropolska Garmażeria, ma to szczęście i przewagę nad innymi regionami Polski, że obchodzi Boże Narodzenie dwa razy - w grudniu w obrządku katolickim, a w styczniu w prawosławnym. Bardzo nas to cieszy, ponieważ częściej możemy gościć na podlaskich stołach w ten niezwykły świąteczny czas, jedyny taki w roku - niezależnie od wyznania.

Już teraz więc, składając prawosławnym mieszkańcom naszego regionu i całego kraju życzenia wesołych, a przede wszystkim zdrowych Świąt, zachęcamy do skorzystania z naszej wigilijnej oferty. W tym roku spotkamy się zapewne w mniejszym gronie, ale to nie znaczy, że bożonarodzeniowa kolacja nie będzie równie smaczna, wykwintna i wyjątkowa jak co roku. Nasz wigilijny catering to gwarantuje!

Wigilia inna niż wszystkie, ale dobre jedzenie - niezmienne

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na pewno będą inne niż te, do których przywykliśmy. Ale przecież atmosfera wigilijnej wieczerzy – nawet jeśli zasiądziemy do niej w nieco mniejszym gronie – pozostaje niezmienna: pełna miłości, ciepła i radości z bycia razem. W ten wyjątkowy wieczór warto oderwać się od codziennej gonitwy, zatrzymać się na chwilę i po prostu cieszyć chwilą. Dlatego, jak co roku, chcemy pomóc Wam w przedświątecznych przygotowaniach proponując catering wigilijny.

Lech Gościnny Dom poleca andrzejkowe menu

Często można teraz usłyszeć, że klimat za oknem ani na ulicach nie nastraja do zabawy. A my uważamy wręcz odwrotnie. Trzeba się ratować w tych trudnych czasach, świętować nawet małe okazje i raczyć się dobrym jedzeniem, choćby w wąskim gronie. Dlatego ogłaszamy, że także w tym roku Lech Gościnny Dom przygotowuje catering na Andrzejki. W menu królować będą tradycyjne wędliny i oczywiście garmażerka: pasztety, rolady i inne przekąski.

Wyroby garmażeryjne z Lecha na dyplomatycznych stołach

11 listopada, Święto Niepodległości zawsze obchodziliśmy hucznie. Podobnie jak 3 maja. Często te ważne narodowe rocznice świętowaliśmy w pracy. Organizowaliśmy rauty dla dyplomatów w placówkach RP za granicą i okazjonalne przyjęcia w regionie. W tym roku ze względu na pandemię jest inaczej, ale warto powspominać lepsze czasy, mając nadzieję, że szybko wrócimy do normalności.

Obsługiwaliśmy dyplomatyczne przyjęcia

Lech Garmażeria Staropolska i Gościnny Dom ma wypracowaną przez lata renomę sprawdzonego producenta znakomitych tradycyjnych polskich wędlin i wyrobów garmażeryjnych.